Ласкаво прошу на мій блог!

Читачам




Пам’ятка для школярів: «Про книгу і бібліотеку»

   Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
   Шлях розвитку книги був довгим і складним. Раніше для виготовлення книжок люди використовували: глину, листя та кору дерев, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк.
   Бібліотеки з’явилися з незапам’ятних часів. Давні єгиптяни називали їх «аптеками для душі», тому що книги робили людську душу благородною і чуйною, а розум сильним. В Україні перша бібліотека з’явилася за часів Київської держави, її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 році. Кожна сучасна бібліотека має абонемент і читальну залу.
   Абонемент – відділ бібліотеки, де книги видаються додому. У читальній залі можна користуватися літературою, яка додому не видається. Тут зібрані кращі книги з усіх питань, видання які є в бібліотеці в одному примірнику, а також газети і журнали. Книги у бібліотеці розміщені на стелажах, кожна з них має своє місце. Перекладати книги з однієї полички на іншу не можна, бо її доведеться довго шукати.
   Усі багатства бібліотеки відкриті на книжкових поличках і виставках.
   Найкращим вашим порадником у виборі книг є бібліотекар. Він завжди допоможе знайти найцікавіші книги.
   Перші паперові книги з’явилися в Європі у ХIII ст., їх довгий час писали від руки. Одна книга виготовлялася інколи 5-7 років і коштувала дуже дорого.
   У ХV столітті було винайдено спосіб друкувати книги. Перша друкована книга в Україні була видана Іваном Федоровим у 1574 році у Львові. Називається вона «Апостол».
   Довіряючи всі свої знання і досвід книгам, люди навчилися зберігати їх. Скарбницями книг називають бібліотеки. У перекладі з давньогрецької мови слово «бібліотека» означає приміщення, де зберігаються книги («бібліо» - книга, «тека» - сховище).
   Чекаємо на вас у нашій шкільній бібліотеці!
Памятка «Як вибрати книгу»
   Маєш вільний час – не витрачай його даремно. Візьми в руки книгу, прочитай її, поринь у неповторний світ минулого, сучасного і майбутнього. Водночас дізнайся про щось нове, цікаве, запам’ятай, навчись. Знання – важким багажем ще нікому не були.
   Тож заходь у бібліотеку!
   Зупинись, подумай:
- про що ти хотів би прочитати;
- з яким автором хотів би зустрітися зновуЯкщо знаєш, де на поличках знайти те, що тобі потрібнознаходь і читай, лети безмежним світом уяви.
   Якщо ж не знаєш, де шукати той дорогий скарб, то згадай про:
- виставки і рубрики в бібліотеці. Вони розкриють фонд і допоможуть дізнатися про місцезнаходження потрібного твору;
- каталоги – де перелічені всі книги, які є в бібліотеці. Це посередник між книгою і читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є в бібліотеці потрібна книга, які книги є в бібліотеці з потрібної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в бібліотеці. В залежності від читацького призначення каталоги бувають алфавітними і систематичними. До якого звернутися, залежить від того, що ти знаєш про книгу;
- бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про книги і поради щодо читання;
- енциклопедії і словники. Вони уточнять твій запит, а, можливо викличуть бажання прочитати певну книгу. Довідкова література – це увесь Усесвіт, упорядкований в алфавітному або тематичному порядках;
- бібліотекаря. Він допоможе знайти твою книгу, твій скарб.

Книга Садовнича В.В. "Велика книга маленького українця" стане у пригоді для всіх, хто хоче допомогти маленьким українцям дізнатися більше про історію, культуру та природні багатства своєї Батьківщини. В ній вміщено добірку цікавих розповідей, що виховуватимуть у дітей любов до рідного краю й гордість за свою державу. 
Книжку написано живою образною мовою, що допоможе легко зрозуміти й запам'ятати багато цікавих і важливих фактів про нашу країну - 
* Звідки походить назва "Україна", що означає наш герб і прапор?
* Цікавинки з історичного минулого України.
* ГеографіяУкраїни, адміністративний та етнічний поділ.
* Національності, що проживають у сучасній Україні.
* Видатні українці, визначні міста й місця країни.
* Особливості української мови.
* Традиційне житло, інтер'єр, одяг українського народу.
* Народна творчість, господарювання, свята й вірування українців.
Захопливі розповіді з історії, природознавства та народознавства України рекомендовані учням та вчителям для позакласного читання.



Комментариев нет:

Отправить комментарий