Ласкаво прошу на мій блог!

пятница, 28 октября 2016 г.

"Книга - подарунок" від батьків учня 6 класу Миколи Стрижеуса

Шановні читачі!
Бібліотека запрошує до читання науково-популярного видання Гуркіної Г.О., Сердюк О.В. «Замки та фортеці України» із серії «Моя Україна».
   Гортаючи сторінки цієї подарункової книжки, ви дізнаєтеся про славетних королів, могутніх лицарів, сміливих вояків; про те як вони воювали та захищали свої землі. Ви дізнаєтеся про те, де в Україні будували свої фортеці, а де зводили величезні муровані замки; як взагалі розвивалася фортифікаційна архітектура.

 Гуркіна Г.О., Сердюк О.В. Замки та фортеці України. – Харків: «ТОРСІНГПЛЮС», 2008. – 95 с. Іл.

понедельник, 24 октября 2016 г.

Міжнародний день шкільних бібліотек

Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.
Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.
Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, національний День бібліотек в Україні відзначається щорічно 30-го вересня.
В 2016 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 24 жовтня.


Джерело : http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=668

Осінні канікули!

 Книга – найкращий відпочинок!
  Гортаючи сторінки науково-популярного видання Сердюка О.В. «Найцікавіші місця України» із серії «Моя Україна» ви здійсните захоплюючу подорож по знайомих та менш відомих місцях України. Ви побуваєте у середньовічних замках Західної України, помандруєте степами Східної України, відвідаєте славетний острів Хортиця на Дніпрі. Ви познайомитесь з величними давньогрецькими містами, місцями козацької слави та славетних подій, які творили долю нашої країни.
   Цю книгу подарував шкільній бібліотеці учень 6 класу Стрижеус Микола в рамках місячника шкільних бібліотек. 
   Сердюк О.В. Найцікавіші місця України. – Харків: «ТОРСІНГПЛЮС», 2008. – 95 с. Іл.

пятница, 21 октября 2016 г.

Конкурс малюнків "Книга у моєму житті"

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек проведено конкурс малюнків серед учнів 1 - 8 класів.
 До вашої уваги пропонуємо вам переглянути декілька з них:





Оверченко Юля, 7-а клас
                                                         
                                                           Оверченко С., 4-б клас












Давиденко Єлизавета, 2 клас                                                        
















Пащук Катерина, 2 клас

                                                               
                                                   Глушкіна Анастасія, 2 клас


                                                            Учні 7-б класу










                                                                                   
     



Козинець Ілля, 2 клас

четверг, 20 октября 2016 г.

Фотоконкурс "Дитина і книга"

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек проведено фотоконкурс "Дитина і книга". В ньому приймали участь найкращі читачі шкільної бібліотеки Чернігівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів "Надія".

Учениця 5 класу Нагарнюк Марія



Учениця 5 класу Тимечко Руслана









Учениця 5 класу Титаренко Єлісавета








Учениця 3 класу Нетеса Єлизавета









Учениця 3 класу Мельник Ілона








Учениця 5 класу Коваленко Анастасія








Учениця 3 класу Корзун Софія






среда, 19 октября 2016 г.

Читацький марафон «Вчителі і діти читають разом"

Сьогодні учні 6-го класу Чернігівсьської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів "Надія"разом з класним керівником Макаренко Ю.А. завітали до шкільної бібліотеки. Всі вони хочуть знати свої права. Тому кожен з них взяв книгу для читання по правовому вихованню: Права дитини; Кожна дитина має право;
та інші.
А це учень 7-го класу Ровжа Василь. Він поцікавився творами Корнія Чуковського.

Титаренко Л. учениця 5-го класу, в минулому навчальному році найкраща читачка серед учнів молодших класів.
Шумельна Софія, учениця 2-го класу. Дуже полюбляє читати казочки.

А ці дітки відвідують кожного дня бібліотеку, бо дуже люблять читати.

вторник, 18 октября 2016 г.

Акція "Подаруй своїй книзі друге життя!"

  

 В рамках місячника шкільної бібліотеки проходить благодійна акція "Подаруй своїй книзі друге життя!"
   Дотепний український народ склав багато приказок про книгу. Одна з них така: "Книга твій друг, без неї, як без рук".
 В нашій шкільній родині є такі читачі, які виробили потребу спілкуватися з книгою щодня. Діти читають новинки видань, незалежно від року надрукування, та ще й дарують бібліотеці свої власні прочитані книги та журнали.
  В результаті цієї акції бібліотечний фонд поповнився на 56 книг різної тематики. Активну участь в цій акції прийняли учні 2, 3, 4-а, 4-б, 5, 6, 8-б, 10 класів.
 Дуже вдячні цим дітям і раді, що у нашій шкільній родині є такі читачі, які діляться зі своїми ровесниками радістю спілкування з книгами, радістю нового відкриття!

понедельник, 17 октября 2016 г.

"Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів"




  Бібліотека пропонує вчителям матеріал до бесіди 
Багато вже було написано і сказано про значення книги в житті людини. Дитині слід про це говорити неодноразово, наголосивши, що книга навчить не лише якихось понять, а й навчить поважати людину і самого себе.
   Сімя повинна допомогти дитині розібратися в системі книжкової інформації. Керівництво читанням у сім’ї здійснюється задовго до відвідування дитиною школи.
   Слухаючи читання вголос, вивчаючи напамять невеличкі віршики, розглядаючи картинки, дитина вчиться говорити правильно, збагачує словниковий запас.
   Цікавість до книги, закладена в ранньому дитинстві, в більшості залишається  на все життя. Тому батькам необхідно піклуватися про те, щоб з раннього дитинства виховувати у малечі любов до книги, бережливе ставлення до неї. В сімях прийнято, що книги старших переходять до молодших, і школярі з задоволенням читають своїм маленьким братикам і сестричкам.
   Часто можна спостерігати в сімях, що дорослі захоплені читанням, а маленьких до процесу не залучають. Вони не цікавляться і не керують читанням дітей. В таких сімях діти або не люблять читати зовсім, або «ковтають» все підряд, не отримуючи користі від змісту книги.
   Нерідко можна зустріти і таке: батьки вважають за головне підручник і забороняють школяреві користуватися додатковою літературою.
   У батьків поширена думка, що процесом читанням має керувати вчитель або бібліотекар.
   Це звичайно, невірно. Керівництвом читання необхідно здійснювати спільними зусиллями сімї і школи. Початок має бути звичайно в сімї. І почати можна з комплектування власної бібліотеки. Кращим подарунком любого віку є книга. Купувати книги слід поступово, вибираючи те, що цікавить малюка, що їм доступно, зрозуміло. Пізніше слід радитися з учителем, з бібліотекарем. Щоб не стала домашня бібліотека лише для форми, слід керувати процесом користування літературою.
Пропонується декілька форм роботи.
   1. Читання вголос.
    Слухаючи голосне читання чи своє читання, дитина краще сприймає зміст книги. Вона зверне увагу на окремі епізоди, описи, на характеристику дійових осіб. При самостійному читанні «про себе» багато що може залишитися поза увагою. Читати вголос слід змалечку.
   Але щоб прочитане доставило радість дитині, слід ретельно відбирати книжку, яка буде зрозуміла, цікава, корисна.
   Щоб дитині хотілося читати вголос, її слід слухати дорослому. І якщо голосне читання буде взаємним, то в результаті можна не сумніватися.
   Такі сімейні читання можна влаштовувати по вихідних днях, після роботи.
   Читання вголос допомагає зацікавити книгою дитину, яка мало і слабо читає. І це не означає, що дитина просто лінується, а їй важко опанувати процесом читання. Тому можна почати читати дорослій людині, а на самому цікавому зупинитися. Дитині безперечно забажається дочитати. А саме ця мета і переслідувалася.
   Для підвищення зацікавленості до науково-художньої літератури можна використовувати організацію колективного читання. Для колективного читання, особливо з молодшими школярами, викликають зацікавленість книжки, що складаються з окремих розповідей. Таке читання не втомлює дітей і самі книжки не набридають, так як автор розповідає в них про різні речі, явища.
   Поступово діти зацікавляться науково-художньою літературою. Коло їх інтересів значно розшириться.
2. Бесіда про книжку.
Якщо дитина читає мовчки, то особливо важливо прослідкувати за тим, як вона читає. Декілька питань по змісту прочитаних сторінок покажуть батькам, чи достатньо уважна була дитина під час читання, чи все їй зрозуміло. Розмову вести, безумовно, тактовно, виключаючи зайве домагання.
  Тематика дитячих книжок різнобічна. Тому і бесіду слід будувати згідно теми, не нав’язливо, спокійно. Говорячи з дітьми про книжки, не можна не згадати автора, письменника. Необхідно розповісти про те, що письменник пише про своє, йому близьке, цікаве. Один пише про дітей, школу, інший про тварин, третій про історію.
3. Ведення читацьких щоденників і відгуків про книжку.
Дуже важливо привчити дітей записувати прочитану літературу. Найбільш поширеною формою запису є читацький щоденник. Молодшим школярам цікавіше оформити його з ілюстраціями. Детально, звичайно, описувати зміст зайве. А от автора і головне слід відмітити. Якщо дитина звикла вести щоденник, то вона надалі буде читати вдумливо, уважно, не гортаючи сторінки у пошуках цікавих сюжетів.
4. Індивідуальний план читання.
Деяким дітям дуже важливо на основі списку літератури, що погоджений з учителем, скласти свій, індивідуальний план читання. Такий план необхідний дитині, яка мало і слабо читає. Батькам порадившись з учителем, слід включити в план лише ті книжки, що зацікавили дитину, щоб не допустити відрази до читання.

Джерело: Коровай В.В. Про читання дітей у сімї (матеріал до бесіди)// Розкажіть онуку. – 2011. –  № 33. – С. 27.

воскресенье, 16 октября 2016 г.

Культурно-історична спадщина України


   Пропонуємо вашій увазі науково-популярне видання «Легендарні села України» із серії «Культурно-історична спадщина України» для широкого кола читачів.
   У виданні розповідається про історію, легенди, архітектурні пам’ятки відомих українських сіл, які зробили значний внесок в історію України. Книга ілюстрована унікальними фотографіями природи, будинків, церков, замків, фортець та палаців, портретами відомих людей. Видання призначене для збереження реліктів, унікальних пам’яток архітектури та історії цікавих сіл України, що сприяє формуванню національної свідомості та історичної пам’яті українського народу.
Роглєв Х.Й. Бошицький Ю.Л., Голубаха І.А., Мунін Г.Б. Легендарні села України. / під заг. ред. Бошицького Ю.Л.: Пер. з укр. на англ. у мову Теличук Г.О. – К.: Книга, 2009. – 256 с. : іл. – Укр., англ.

пятница, 14 октября 2016 г.

До Дня захисника України


   14 жовтня в Україні відзначають День захисника та День українського козацтва у день Покрови Пресвятої Богородиці. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління. Козак – значить «вільний чоловік». Козаки дуже успішно справлялися зі своїми завданнями, захищаючи не тільки Україну, але й Європу. Сам образ козака став символом найкращих лицарських чеснот.
   Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які прославляють козаків. Кожне молоде серце завжди повинне берегти пам'ять про всіх, хто відстояв державу у тій страшній війні. Скільки воїнів полягло на рідній землі, у чужих державах, щоб відстояти мир, чисте небо, вільний переліт птахів. Україна сьогодні – незалежна держава. Українські збройні сили покликані охороняти кордони України, спокій нашого народу.
   Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорізькій Січі, так і сьогодні захищати Батьківщину – це почесний обов’язок  для наших юнаків.
   Насправді – небагато в нас таких важливих дат, як день тих, чия професія – захищати Батьківщину.
   Як зазначив Тарас Шевченко, «у своїй хаті – своя сила, і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.
   Невипадково для святкування Дня українського козацтва обрано День святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків.
У шкільній бібліотеці діє книжкова виставка до Дня захисника України.

«День захисника  України 
Це мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає.
            Із святом вас вітаємо, і здоровя вам бажаємо,
              Щастя, радості й добра і родинного тепла»


Джерело: Шкода М.Н. Традиції і свята українського народу. – Д.: ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 384 с.:іл.

четверг, 13 октября 2016 г.

«100 великих чудес України»


Шановні читачі бібліотеки!           
  В рамках місячника шкільних бібліотек рекомендуємо познайомитися вам з науково-популярним виданням  Нізовського А.Ю. «100 великих чудес України».
   Книга розповідає про дивовижні об’єкти, розташовані на великій території нашої держави. Це прекрасне створіння людських рук – церкви та собори, замки та фортеці, палаци та пам’ятники природи – печерні та озерні комплекси, рослинні та біологічні заповідні зони. Всі вони унікальні, і кожен з них по праву можна рахувати істинним чудом України.

Нізовський А.Ю. Сто великих чудес України. – К. – ТОВ «Видавництво Арій», 2010. – 415 с.  

среда, 12 октября 2016 г.

Українська книга

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2016

Любий друже! Книга «Моя країна – Україна» запрошує тебе у найважливішу подорож –  подорож по рідній країні. В доступній формі вона познайомить тебе з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою. Де б ти не жив: біля високих гір чи синього моря, серед безкрайнього степу чи в оточенні віковічних лісів, у місті чи в селі, у багатоповерховому будинку чи в маленькій хатинці, що потопає в зелені мальовничого саду, все це зветься одним словом – Україна. Україна – це твоя Батьківщина. Тут живуть твої батько, мати, дідусь, бабуся, сестри і брати. Коли ти виростеш і мандруватимеш по світу, то зрозумієш, як кожний народ любить свою Батьківщину. Ти на власному досвіді переконаєшся, що нема у світі нічого  милішого за рідну землю. І ще зрозумієш: де б ти не був, рідна земля, ніби рідна ненька, завжди кликатиме тебе додому.
Сокол А.В., Конечна О.М. Моя країна Україна. – Чернігів: РВК «Деснянська правда», 2004. – 64с.

понедельник, 10 октября 2016 г.

пятница, 7 октября 2016 г.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2016

У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом  «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»
 з 01 жовтня по 31 жовтня.
    Мета цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки сприяти:
·        зростанню престижності читання як культурної цінності,
·        використанню потужного виховного потенціалу української літератури,
·         застосуванню сучасних підходів щодо прищеплення навичок читання,
·         обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації,
·         залученню нових користувачів до бібліотек.
Заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у нашій школі:
·        тематична книжкова виставка «Її велич українська книга»;
·        батьківська година «Що читають наші діти»;
·        презентації нових книжок;
·        читацький марафон «Вчителі і діти читають разом;
·        благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу»;
·        літературний конкурс «Моя історія про книгу й читання»;
·        конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо»;
·        бібліографічний рекомендаційний список для батьків з питань дитячого читання «Навчаємось читати»;
·        бліцопитування «Твоя улюблена книга»;
·        книжкова виставка літератури рідного краю «Мій край моя історія»;

·        моніторингове дослідження «Як читають наші діти»

воскресенье, 2 октября 2016 г.

З Днем вчителя!


















"Прийміть вітання найкращі наші
І побажання в цей Святковий День,
Щоб від життя була завжди лиш радість,

А ще – любов і шана від людей.
Бажаємо Вам багато літ прожити,
Душею й серцем молодіти,
Щоб щастя й радість Вас не минали,
Щоб Ви постійно гарний настрій мали.

Щоб злагода, мир панували у хаті,
Були Ви здорові, достатком багаті.
Хай шлях Ваш буде світлим, 
А все життя, мов той кришталь -
 Прекрасним, ніжним, чистим.
 Тож не старійте і не знайте
 В житті ні смутку, а ні бід,
 Живіть щасливо до Ста літ!"

Бібліотечний актив.
Джерело:http://ditky.in.ua/virshi/92-pro-vchyteliv/664-pryvitannia.html